czwartek, 15 października 2015

Jak dzielimy szampony? Część pierwsza.

Jedni wybierają szampony ze względu na ich cel działania, drudzy ze względu na skład. Osobiście należę do drugiej grupy. Skład szamponu jest bardzo ważny, zawsze warto zobaczyć etykietę niż pózniej żałować zakupu. Oczywiste jest to, że skóra głowy czy włosy mogą na tym ucierpieć.
Podstawowa zasada mówi, że szampon dobieramy do skóry głowy, a maski i odżywki do włosów. Przed zakupem odpowiedniego szamponu ważne jest aby określić potrzeby skóry głowy.

Szampony bez SLS i SLES :
Lista tych produktów jest ograniczona. Szampony te pozwalają zmywać oleje. Zazwyczaj są to szampony przeznaczone dla dzieci. Najpopularniejszy z nich to :
Szampony do włosów normalnych :
Szampony do włosów normalnych przeznaczone są dla osób, które nie znają swojego rodzaju skóry głowy. One po prostu myją. Według mnie po nie sięgamy coraz rzadziej.

Szampony do włosów zniszczonych,suchych :
W składach tych szamponów najczęściej spotyka się olej arganowy czy kreatynę. Częste używanie tego rodzaju szamponów prowadzi do przeproteinowania włosów.

Szampony do włosów farbowanych :
Szampony te powinny stosować nie tylko osoby z zafarbowanymi włosami. Zawierają one filtry UV przez co chronią nasze włosy latem.


Szampony ziołowe :
Mają naturalne działanie, mocno oczyszczają włosy. Ich efekty nie są widoczne od razu. Szampony te mogą wysuszać włosy lub je rozjaśniać.

A Wy jakich szamponów używacie?

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz, odwdzięczę się tym samym!
Zapraszam do wspólnej obserwacji!