środa, 28 października 2015

Moje suplementy na włosy : Humavit V, Humavit Z, calcium pantothenicum.

Pielęgnacja włosów to również pielęgnacja od wewnątrz. Będąc w gimnazjum codziennie prostowałam włosy i w tamtym okresie stosowałam Bellise -  jaki był tego efekt? Nie pamiętam.
Przez następne lata nie miałam żadnego kontaktu z suplementami.
Przed wakacjami bojąc się o swoje włosy postanowiłam zadbać o nie od wewnątrz. Na swoim ulubionym blogu włosowym jak i innych blogach wciąż czytałam o suplementach wymienionych wyżej w tytule. Najczęściej występowały one w trio. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym ich  nie wypróbowała. Oczywiście na początku byłam sumienna, na wakacjach jadłam je wtedy, kiedy mi się o nich przypomniało. Teraz staram się je stosować regularnie. Po krótkim wstępie czas na poznanie suplementów przez Was.

Humavit V , 200 tabletek, cena ok. 14 zł.
Zawiera on drożdże piwne, witaminę A C E.
Humavit Z, 250 tabletek, cena ok. 14 zł.
Zawiera on drożdże piwne, skrzyp, pokrzywę.

Efekty u mnie : Pojawienie się baby hair, włosy wypadają znacznie mniej (nigdy nie miałam z tym problemu, ale i tak widać poprawę w dziennej utracie włosów), polepszenie się stanu cery, poprawa stanu paznokci.

Do tej trójki dochodzi calcium pantothenicum. Jak nazwa mówi zawiera wapń, 50 tabletek, cena ok. 7zł.

Efekty u mnie : Szybszy porost włosów ( czytałam na blogach innych dziewczyn, że sięgał on niekiedy 7cm miesięcznie), poprawa stanu paznokci,

Trójkę najlepiej stosować 3 miesiące i następnie miesiąc przerwy. Przyjmuje je tak jak moja  ulubiona włosomaniaczka czyli : 2x Z, 2xV, 1x CP dziennie.

A Wy używacie jakiś suplementów?

2 komentarze:

  1. Nigdy nie stosowałam żadnych suplementów na włosy, ale przyznam szczerze, że zachęciłaś mnie do tego. W szczególności moja uwagę przykuło ,,7 cm,, ! ;O jutro idę do apteki!

    OdpowiedzUsuń
  2. To naprawdę dobrze, że przyjmujesz takie suplementy!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, odwdzięczę się tym samym!
Zapraszam do wspólnej obserwacji!